Regały biblioteczne
OPIS TECHNICZNY REGAŁÓW STACJONARNYCH FOREG 1000
- Konstrukcja regału - słupkowa, słupki w kształcie litery L - regały jednostronne (Ilustracja 1) lub odwróconej litery T - regały dwustronne (Ilustracja 2)
- Słupki posiadają odpowiednią perforację do mocowania listew bocznych do których zamocowana jest półka.
- W każdym module zastosowano dwie poprzeczki poziome gwarantujące stabilność regału.
- Maksymalne obciążenie półki 70 kg.
- Regały wykonane ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie, w tym półki wykonane ze stali ocynkowanej.
- Regały malowane proszkowo farbą odporną na ścieranie i zadrapania, nieszkodliwą dla zdrowia i obojętną dla środowiska.
- Listwa tylna i dwie listwy boczne przy każdej półce, zabezpieczające przed przesuwaniem się dokumentów, przy czym listwa tylna z możliwością jej zdemontowania ( odczepienia ) od półki bez użycia narzędzi.
- Ruchome półki z możliwością regulacji co 15 mm.
- Półki trzykrotnie gięte wzdłuż dłuższej i dwukrotne wzdłuż krótszej krawędzi, zagięcia łączone przez klinowanie.
Ilustracja 1 |
Ilustracja 2 |
OPIS TECHNICZNY REGAŁÓW STACJONARNYCH FOREG 2000
- Ścianki boczne regału (o konstrukcji ramowej) wykonane z trzech (regały dwustronne) lub dwóch (regały jednostronne) słupków, posiadających podwójną perforację podłużną na każdym słupku pozwalającą wprowadzić mocowania utrzymujące półki.
- Lakierowanie ramy (ścianki bocznej) odbywa się po wykonaniu wszystkich otworów technologicznych i otworów do mocowania półek.
- Otwory w ścianie bocznej oraz konstrukcja zaczepów do półek wykluczają przypadkowe wypadanie zaczepów z otworów ( np. przy wyjmowaniu półki). Otwory do zawieszania zaczepów pólek w ścianie bocznej są rozmieszczone, co 20 mm, co umożliwia łatwą i szybką regulację ich wysokości bez używania narzędzi
- Półki wykonane są z blachy stalowej, pomalowane lakierem proszkowym. Lakierowanie półek odbywa się po wykonaniu wszystkich otworów technologicznych i otworów do ich mocowania. Na odtłuszczoną blachę stalową, z której wykonane są półki jest nałożona powłoka fosforanowa a następnie powłoka lakiernicza. Przed lakierowaniem następuje proces galwanizacji. Grubość półki wynosi 32 mm, dłuższa jej krawędź jest zagięta trzykrotnie a krótsza dwukrotnie pod kątem prostym Zagięte krawędzie półek są połączone ze sobą w sposób trwały za pomocą zacisku mechanicznego. Zgrzewanie lub inny sposób łączenia półki niszczą powłokę cynkową. Półki wykonano z blachy o grubościach 0,6 0,7 lub0,8 mm (w zależności od wymagań dotyczących dopuszczalnego obciążenia półki).
- Regulacja zaczepów odbywa się bez użycia narzędzi tylko poprzez ręczne włożenie zaczepu w odpowiedni otwór w ścianie bocznej. Zaczep po włożeniu w otwór w ścianie bocznej i po założeniu półki nie wystaje poza obrys półki i ścianę boczną regału. Konstrukcja ściany bocznej i zaczepu pozwala na niezależne mocowanie zaczepów po obu stronach ściany bocznej regału.
- Górna półka tzw. kryjąca jest zamontowana w sposób umożliwiający szybkie jej wyjęcie. Półki nie są przykręcane do ścianki bocznej. Półka górna nie stanowi elementu konstrukcyjnego regału.
- Regały są wyposażone w tylne (regały pojedyncze) lub środkowe (regały podwójne) stężenia krzyżakowe. Każdy regał od - strony czołowej jest wyposażony w stalowy panel osłaniający mechanizm napędowy.